Hand & Body lotion - Каливита

Go to content

Hand & Body lotion

Козметички производи
1 литар

лосион за раце и тело
Количина на залиха: 29
1035 ден
масажаБлагодарение на Hand & Body Lotion, вашата кожа ќе го добие она што му треба најмногу. Производот содржи модерен состав на масло од авокадо и масло од јојоба што е корисно за кожата. Употребата на препаратот ќе ја направи вашата кожа кадифена на допир, ќе ја задржи соодветната влага и еластичност подолго време.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

навлажнувачки лосион за тело

лосион за раце и тело


Hand&Body лосионот е природно решение за одржување на убавината на Вашата кожа. Ја штити и негува Вашата кожа, ја подмладува и и дава свиленкасто чувство


За кого се препорачува?

Маслото од авокадо е главна активна состојка на овој лосион. Ова масло ги содржи витамините B, C, D, E и K, beta karoten како и минералите, калиум, калциум, железо, манган, магнезиум и фосфор. Освен што ги штити клетките со своето антиоксидативено делување, многу брзо се впива во кожата и не ги затвора порите. Ги отстранува мртвите епителни клетки, со што ја омекнува, затегнува кожата и подобрува нејзината флексибилност. Ја намалува видливоста на борите и го намалува стареењето. Благодарејки на богатиот состав на витамини и минерали, кожата ќе биде сјајна и хидратизирана. Дава природна заштита од штетните UVA и UVB зрачења, а истотака ја смирува кожата и ги намалува воспаленијата

Освен маслото од авокадо, во својот состав, го има и маслото од јојоба, кое е многу популарно во козметичката индустрија бидејки делува на хидратизација на кожата. По состав е многу слично на човечкиот себум, па затои и помага во регенерација на липидните слоеви на кожата како замена на природниот лој. Благодарејки на против воспалителната активнот ја смирува надразнетата кожа, додека богатиот состав на витамини ја прават кожата посјајна. Маслото од јојоба, како и тоа од авокадо, делува против брчки и чтетното делување на сонцето.

Една од најважните состојки во Hand&body лосионот е природниот билен екстракт од маслиновото масло - сквален, кој ја правите кожата мека, флексибилна, има длабоко хидратантно дејство и со тоа го успорува стареењето на кожата. Витаминот Е е снажен антиоксидант, кој придонесува за ефектот против стареење на кожата. Освен тоа има и природна хидратантна активност како и противвоспалително дејство. Лосионот содржи и провитамин B5 кој ја храни кожата, го спречува настанувањето на акни, ја штити кожата и ја обновува (во случај на негативни дејства од стрес). Освен овие лосионот содржи и  bisabolol - сотојка која ја смирува кожата, како и силикон, која и дава свиленкаст изглед.

Лосионот е со пријатен мирис, и во практично семејно пакување, со нова практична пумпица која овозможува долготрајна употреба

 

Го препорачуваме за:

  • секојдневна употреба за сите типови на кожа и за сеој член на семејството
  • лосионот брзо и лесно се абсорбира и може да се употребува повеќе пати во текот на денот,
  • благодарение на нежниот и пријатен мирис, мажите можат да го употребуваат без проблем.

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
про-витаминот Б5, кој го има во лосионот Hand&Body, го спречува настанувањето на дамки, ја храни, штити и регенерира кожата ?
1 литар

Начин на употреба

Состав


Лосион за тело


Благодарение на Hand & Body Lotion, вашата кожа ќе го добие она што му треба најмногу. Производот содржи модерен состав на витамин Е и екстракт од маслиново масло, корисно за кожата. Употребата на препаратот ќе ја направи вашата кожа кадифена на допир, ќе ја задржи соодветната влага и еластичност подолго време. Млекото лесно се шири и се апсорбира. Не предизвикува сјај на кожата, па производот може да се користи и во текот на денот.

Сувата кожа не е само прашање на естетика. Во овој случај, кожата лесно се олупи, е многу чувствителна и често се појавува непријатно чувство на чешање и повлекување на кожата. Како резултат на намаленото производство на себум од лојните жлезди и ниското снабдување со вода, кожата може да започне да попушта. Испуканата кожа е сигнал дека е нарушена првата линија на одбрана на нашето тело, т.е. различни патогени се полесно да се навлезат во телото.
Исто така, станува повеќе изложен на други надворешни фактори, на пр. Различни хемикалии (детергенти, течности за миење садови).

Hand & Body Lotion се произведува според најрестриктивните услови за производство на козметика, така што секој што користи млеко обезбедува заштита и здрав изглед на кожата. Нејзината најважна состојка е екстракт од маслиново масло, што ја прави кожата мазна и еластична. Благодарение на длабоко навлажнувачките својства, го одложува процесот на стареење на кожата. Витаминот Е е моќен антиоксиданс, исто така го одложува стареењето. Исто така, има природни навлажнувачки и антиинфламаторни својства. Пантенолот присутен во производот ја храни кожата и ја забрзува нејзината регенерација по негативното влијание на стресот и тен. Млекото содржи и бисаболол - супстанција што смирува иритации на кожата - како и диметикон, кој спречува прекумерна сувост на кожата. Производот е збогатен и со пчелин восок со корисни ефекти врз кожата, кој има силен хранлив, подмачкувачки и заштитен ефект. Совршено ја релаксира и омекнува кожата и спречува да се исуши.

Hand & Body Lotion е направен за сите типови кожа, кои можат да ги користат сите членови на семејството. Производот се карактеризира и со пријатен, дискретен мирис. Млекото треба да се масира во кожата секој ден, посветувајќи посебно внимание на суви, груби места.
стрелка
Hand & Body lotion - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
стрелка
Гаранција за најниска цена
Hand & Body lotion
Back to content