Polinesian Noni caps - Каливита

Go to content

Polinesian Noni caps

Polinesian Noni caps
Каливита Премиум
90 капсули

додаток во исхраната со нони
Количина на залиха: 17
1891 ден
нони овошјеСекоја капсула содржи 400 мг нони.

Посебните состојки на овошјето нони нудат помош во подобрувањето и заштитата на здравјето, во период на детоксикација или кога на Вашиот имун систем му е потребна поголема поддршка.
25% попуст за прво купување >>
стрелка
Noni - Morinda citrifolia
додаток во исхраната со нони

Покрај Organic Noni , Ви нудиме уште еден прозвод кој ќе Ви овоможи да ги почувствувате благотворните ефекти на овошјето нони. Секоја капсула содржи 400 мг од плодот на овошјето нони.

 


За кого се препорачува?

Посебните состојки на овошјето нони нудат помош во подобрувањето и заштитата на здравјето, во период на детоксикација или кога на Вашиот имун систем му е потребна поголема поддршка.

 

- за подобрување на отпорноста на телото,

- за одржување на избалансирата функција на телото,

- за подобрување на енергијата,

- за надополнување на процесот на детоксикација.


Дали знаевте дека...
исцелителите во Полинезија го употребуваат нони во третманот на артрит, менструални грчеви, инфекции и други воспаленија?
90 капсули

Дозирање
1 капсула дневно пред јадење или по препорака на лекар

Состав
Нони 400 мг

 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Постојат оддалечените места на Земјата, каде што блажен ефектите од цивилизација остави речиси и да нема трага. Земете балансирана со Noni производи CaliVita дека се од Полинезија, каде што домородци се уште поизложени на самоволие на природата отколку граѓаните на добро утврдените општества.

Noni (Morinda citrifolia) е единствен зимзелени фабрика домородните на Полинезија, Малезија, Австралија и Југоисточна Азија. Таа се движи во големина до максимум од 10 метри, и има правоаголна зелени овошје дека е исклучително богата со корисни микронутриенти и фитохемикалии.

Noni овошје содржи 18 видови на аминокиселини, вклучувајќи ги и сите на основните aminos, како и комплетен спектар на Б витамини. Тоа е, исто така, богата е неколку одлични антиоксиданти како витамин Ц, бета-каротен, proanthocyanadin и anthocyanadin. Таа содржи неколку важни минерали вклучувајќи калциум, магнезиум, калиум, железо, манган, и натриум. Noni е добар извор на диетални влакна soluable пектин, и содржи линолова киселина, благотворно омега-6 масни киселини.

Настрана од сите овие корисни хранливи материи, Noni, исто така, содржи важна молекула наречена proxeronin. Црниот дроб користи proxeronin да произведува xeronin, алкалоид што покажуваат истражувањата, игра улога во помагање на поддршка и одржување на протеини структури вклучени во различни метаболички процеси, вклучувајќи ензими и хормони. Нашето тело добива одредена сума на proxeronin преку нормалната исхрана, но Noni е исклучително богат со неа.

Како што околу 150 различни хранливи материи кои се идентификувани во нони овошје, тоа не е тешко да се види зошто Noni е толку популарен додаток во исхраната.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Polinesian Noni caps - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Polinesian Noni Caps
  Back to content