Pure Yucca - Каливита

Go to content

Pure Yucca

Pure Yucca
Производи од лековити билки
100 капсули

додаток во исхраната
Количина на залиха: 28
971 ден
јука
Производот Pure Yucca во својот состав има екстракт од јука кој содржи повеќе ензими, хлорофил, антиоксиданти и други активни состојки.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

Јука за детоксикација

додаток во исхраната

Производот Pure Yucca во својот состав има екстракт од јука кој содржи повеќе ензими, хлорофил, антиоксиданти и други активни состојки.


За кого се препорачува?

Сапонините, природните активни состојки на растението Yucca со структура слична на стероиди, имаат диуретско, антиинфламаторно, антиспазмотично и антиоксидантно дејство. Екстрактот од јука содржи повеќе ензими, хлорофил, антиоксиданти и други активни состојки. Производот Pure Yucca може да помогне во детоксикацијата на дигестивниот систем преку забрзување на метаболизмот и екскрецијата на штетните материи.

 

- на лица во период на детоксикација,

- на лица кои сакаат да ги прочистат цревата,

- за враќање на рамнотежата на цревната флора, особено после антибиотски третман,

- како додаток во терапијата за намалување на холестеролот.


Дали знаевте дека...
индијанците ја нарекувале јуката “дрво на животот”?
100 капсули

Дозирање
2–3 капсули 3 пати дневно со голема чаша вода или по препорака на лекар

Состав
Јука во прав 500 мг

 • Консултирајте се со квалификуван лекар пред да земете било каков додаток.
 • Овој производ е наменет само за возрасни.
 • При секој чистење или детоксикација режим, соодветен внес на течности е препорачливо. Пијте најмалку 2 до 3 литри течност дневно, за да помогне да се олесни отстранувањето на отпадните материјали.
 • Ако имате било какви непријатни ефекти како резултат на преземање на овој производ, да ја прекинат употребата и консултирајте се со вашиот лекар.
 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Yucca, наречен "дрво на животот", е одличен за детоксикација, чистење, имунолошкиот систем за поддршка на супстанцијата. Нејзини главни ефект се должи на една од неговите состојки, сапонин во популарната медицина. Оваа супстанца е главно применети за своите муколитични ефект и детоксикација акција.

Голем дел од здравствен интерес во Yucca е поради неговата висока содржина на природен детергент како соединение наоѓаат во растенијата се нарекува сапонин. Сапонин добива своето име од латинскиот збор "sapo", што значи сапун. Сапонини слабо се апсорбираат од страна на човечкиот метаболизам, и ова е еден од факторите кои може да се смета за верување меѓу многу naturopaths дека Yucca помага за чистење на гастро-интестиналниот тракт. Како природен диуретик, сапонини, може да помогне да се зголеми отстранување на отпад од телото со процесот на диурезата. Исто така, истражувањата покажале дека сапонини може да помогне во намалувањето на нивото на серумскиот холестерол со врзување на жолчните соли, и ги прави достапни за да им помогне во апсорпцијата на холестеролот. Сапонини, исто така, може да го забрза процесот на распаѓање и absoption на одредени хранливи состојки како што се калциум и силициум, а со тоа подобрување на варењето на храната, како и елиминирање на отпадот.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Pure Yucca - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Pure Yucca
  Back to content