Chewable Omega 3 Concentrate - Продавница Каливита

Go to content

Chewable Omega 3 Concentrate

Chewable Omega 3 Concentrate
Производи од рибно и морско потекло
Гел капсули за жвакање со омега 3

100 гел капсули
на залиха
1.190,00 ден
омега 3 за џвакањеВистинското количество омега-3 масни киселини (5-8 g дневно) е корисно бидејќи придонесува за одржување на соодветно ниво на триглицериди во крвта и го поддржува правилното функционирање на срцевиот мускул, како и влијае на процесот на коагулација на крвта.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

концентрирани омега 3 џвакачки киселини

Производ кој содржи омега-3 масни киселини (ЕПА-ДХА), добиени од ценетото рибино масло со метод на молекуларна дестилација, но во форма на гел капсула за жвакање

Производот Omega 3 concentrate содржи омега 3 масни киселини- ЕПА (еикозапентаеноична киселина) и DHA (докозахексаеноична киселина). Внесот на ДХА од страна на мајката придонесува во нормалниот развој на очите и мозокот на фетусот и бебето на доење. ДХА исто така придонесува во нормалната функција на мозокот и очите кај возрасните. ДХА и ЕПА придонесуваат во нормалната функција на срцето и одржувањето на нормалниот крвен притисок. Тие исто така докажано делуваат во одржувањето на нормалното ниво на триглицериди во крвта.

ЗА КОГО СЕ ПРЕПОРАЧУВА?
Производ кој содржи омега-3 масни киселини (ЕПА-ДХА), добиени од ценетото рибино масло со метод на молекуларна дестилација. Активните состојки на Omega 3 Concentrate помагаат за нормализирање на нивото на мастите во крвта и крвниот притисок, ги намалуваат воспаленијата, имаат удел во нормалното функционирање на нервниот систем и мозочната работа, па дури и го подобруваат видот.

 • лица кои имаат проблеми со крвниот притисок и кардиоваскуларниот систем и сакаат да го одржат нормалното функционирање на овие органи,
 • бремени жени и млади деца, со цел да се потпомогне нормалниот развиток на детето,
 • за сите што сакаат да го зајакнат своето тело во борбата со воспалителните процеси  (пр. ревматски заболувања),
 • оние што се на диета со намален внес на масти,
 • за сите што сакаат да го зачуваат здравјето на своите очи и нервниот систем.
100 гел капсули

Дозирање:
1-3 капсули на ден

СОСТОЈКИ
Активни супстанции / 1 џвакаема капсула:
Концентрат на рибино масло 600 мг
и тоа:
омега-3 масни киселини 360 mg
ЕПА (еикозапентаенова киселина) 180 mg
DHA (дезозаексаеноична киселина) 120 mg

ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
Не го надминувајте препорачаниот дел за консумирање во текот на денот. Додатоците во исхраната не можат да се користат како замена (замена) за разновидна исхрана. Урамнотежениот начин на исхрана и здрав начин на живот е важен за функционирањето на телото. Не користете го производот ако надворешната заштитна фолија недостасува или е оштетена.

Контраиндикации: Пречувствителност на компонентите на препаратот.

Предупредување: Луѓето со тенденција на алергии, земање лекови, здравствени проблеми, бремени жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да го употребуваат производот.

Услови за чување: производот треба да се чува затворено, на суво и ладно место. Додатоците во исхраната треба да се чуваат на начин недостапен за мали деца.
Заборавете го вкусот на рибата!
Обидете се со нашата нова Chewable Омега 3 Чепни капсули со вкус на лимон, благодарение на додавањето на масло од лимон. На овој начин, непријатен вкус на риба е потиснат, и можете да уживате pieszczącymi сетила капсули џвакање, додека се грижи за нивното здравје. Капсула за џвакање - како што е моментално достапни од Омега 3 CaliVita® концентрат - составот содржи 600 mg на рибино масло, богато со омега-3 масни киселини (EPA и DHA во идеален пропорции).

Омега-3 киселините имаат големо влијание врз функционирањето на мозокот, видот и срцето

За жал, статистиките се многу загрижувачки: Македонија е исто така една од земјите кои се особено изложени на ризик од дефицит на омега-3 масни киселини. Ние ги испорачаме 6-10 пати помалку од потребното тело!
А недостаток на омега-3 може да предизвика проблеми со кардиоваскуларниот систем, меморија, концентрација, уште полошо видот, проблеми со кожата, промени во расположението и агресивни испади, развој на депресија.

Омега-3 за срцето
Како што истакнуваат научниците, омега-3 масни киселини исполнуваат многу важна улога како компонента со кардиопротективна активност. Помогне во одржување на нормален крвен притисок и холестерол и Ескимите кои консумираат големи количини на омега-3 многу ретко атеросклероза.

Омега-3 за видот
Омега-3 масните киселини се од суштинско значење за правилниот развој и функционирање на окото. Меѓу другото, тие влијаат
родопсин во мрежницата, кој е тесно поврзан со визуелната острина.

Омега-3 за мозокот
Истражувањата покажаа дека омега-3 масните киселини го поддржуваат не само правилното функционирање на видот, срцето, туку и корисно
тие влијаат врз процесите на учење, ја зголемуваат концентрацијата и ги намалуваат појавите на агресија. Адекватен внес на омега-3 за време на бременост и доење (по консултација со лекар) има големо значење за правилен раст и развој на плодот и детето.

ВИЕ ЗНАЕТЕ ДА?
Една џвакаема Омега 3 капсула обезбедува колку есенцијални омега 3 масните киселини како 1 кг лосос!
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка

  Chewable Omega 3 - Преглед на производот

  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  стрелка
  Гаранција за најниска цена

  Омега 3 без тешки метали

  Најчиста омега 3 киселини
  Chewable Omega 3 се произведува со молекуларна дестилација, со што се обезбедува поголема стабилност на производот и многу чисто и концентрирано масло, без губење на вредните својства на суровината.
  Chewable Omega 3 Calivita
  Back to content