Cocoa Bean Extract+ - Каливита

Go to content

Cocoa Bean Extract+

Cocoa Bean Extract+
Антиоксиданси Каливита
100 капсули

Екстракт од зрна на какао со екстракт од гоџи
Количина на залиха:
ден
Cocoa Bean Extract+Екстракт од зрна на какао со екстракт од гоџи
25% попуст за прво купување >>
стрелка

Екстракт од зрна на какао
За кого се препорачува?

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Дали знаевте, дека какото, поради теоброминот и кофеинот во содржината, има стимулативно и вазодилататорно дејство, поради кое може да користи за подобрување на либидото?

Дозирање

Состав


Капсула на среќа
Најдоброто во чоколадата - затворено во незапирлива капсула. Отсега натаму со CaliVita® можете да уживате во придобивките од какаовите грав без додавање шеќер, масти и вина! Добијте уште подобри резултати со комбинирање на својствата на какаовите грав со екстракт од овошен овошен екстракт од Cocoa Bean Extract +!

Во денешниот зафатен свет, се повеќе и повеќе луѓе страдаат од стрес, анксиозност и депресија. Според резултатите од нашите тестови - Недостаток на витамини и минерали, кои досега се полни повеќе од 25.000 луѓе, овие прашања да влијаат на нашите членови, бидејќи еден од пет испитаници се изјасниле симптомите поврзани со некои од овие здравствени проблеми. Поради оваа причина, го создадовме нашиот нов производ, Cocoa Bean Extract + кој содржи екстракт од какаови грав.

Среќа без маснотии и шеќер
Влијанието на чоколадо да се подобри расположението не е поврзана со содржина на шеќер - всушност, ефектот на подобрување на расположението веднаш да се замени со чувство на вина кај оние кои јадат чоколадо за да ги задоволи вашиот апетит за слатки - но со други компоненти на какао, кој, исто така, влијае на нервниот систем, како што се теобромин, кофеин и флавоноиди.

Опуштете се!
Неодамнешните швајцарски студии го потврдија смирувачкиот ефект на какаото. Меѓу испитаниците кои биле под голем стрес после две недели од употребата на 40 грама темно чоколадо намален стрес беше забележано дека дури и откако тестовите остана на ниско ниво. Покрај тоа, какао помага да се зголеми протокот на крв во мозокот, што влијае на расположението и менталните перформанси.

Ментална фитнес
Со зголемување на протокот на крв во мозокот, активните состојки на какао, може да биде ефикасна во спречување или забавување на деменција и може да придонесе за зголемување на менталната активност, подобра концентрација и ментална острина. Во една студија, каде што некои од нив добија 520 mg на какао флавоноиди тоа е забележано значително подобрување во концентрација во споредба со плацебо. Вториот тест со помош на тестови за мерење на меморијата и време на реакција го потврдија подобрувањето на видот и менталните способности по потрошувачката на темно чоколадо. Научниците се сомневаат дека крајниот ефект на какао на учење, помнење, визија и времето на реакција може да се должи на фактот дека какао подобрува циркулацијата на крвта во мозокот.
Какаото може да помогне во зачувувањето на психофизичкото здравје, како и да гарантира побрзо и полесно секојдневно работење без додавање на маснотии и шеќер. Пробајте го нашиот нов производ Cocoa Bean Extract +, во кој позитивното дејство на какаото дополнително се зајакнува со екстракт од гоџи бери.

Кој може да препорачаме?
 • Во стресни и напнати периоди, за да ја одржувате рамнотежата.
 • Во сонливост и депресија, како природен лек за подобрување на расположението.
 • За подобрување на менталната ефикасност и подобрување на меморијата, особено кај постарите лица.
 • За подобра концентрација при интензивен ментален напор или за време на испитните периоди
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Cocoa Bean Extract - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Cocoa Bean Extract+
  Back to content